Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy

Mieszkańcy Parafii pw. św. Jana Nepomucena w Fajsławicach rozpoczęli Wielki Tydzień - czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa. Tegoroczna liturgia Niedzieli Palmowej w fajsławickiej parafii, tak jak w większości kościołów rozpoczęła się od poświęcenia palm wielkanocnych i radosnej procesji do świątyni. Msza święta, której przewodniczył ks. Marcin Smalec, odprawiona została w intencji pokoju na Ukrainie. Miała ona szczególny charakter, gdyż wspólnie z parafianami we mszy świętej uczestniczyli również uchodźcy z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie i bezpieczeństwo na terenie gminy Fajsławice.
Uchodźcy pragnąc okazać swoją wdzięczność i podziękowanie za pomoc i troskę, jakiej doświadczyli od mieszkańców gminy Fajsławice, zaprezentowali podczas liturgii piękny repertuar muzyczny w swoim ojczystym języku. Główną inicjatorką tej formy podziękowania była pani Lidia Hlynska, która z wykształcenia jest nauczycielem śpiewu i dyrektorem kolegium muzycznego na Ukrainie. Wykonane przez uchodźców utwory poruszyły serca wielu zebranych, wzbudzając wzruszenie, a nawet łzy.
Na zakończenie liturgii w imieniu wszystkich uchodźców pani Lidia Hlynska z pomocą pani Oleny Blazhevych, a także dzieci i młodzieży ukraińskiej, skierowali do wszystkich zebranych słowa szczerego podziękowania za okazaną pomoc, dach nad głową, ciepłe słowo i zrozumienie. Pani Lidia podkreśliła podobieństwo tragicznej sytuacji, w jakiej obecnie znalazł się naród ukraiński do czytanej w Ewangelii Męki Jezusa, Jego cierpienia i bolesnej śmierci.
Na ręce ks. Marcina Smalca uchodźcy złożyli podziękowanie za modlitwę, duchowe wsparcie i msze święte, jakie odprawiane są w naszej parafii w intencji pokoju na Ukrainie, walczących o wolność swojego kraju i poległych w jego obronie.
Słowa wdzięczności skierowali również w stronę Pani Anety Kosmala - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, za umożliwienie i organizację zajęć dla ukraińskich dzieci. Podziękowali również wszystkim wolontariuszom za bezinteresowną opiekę i poświęcony czas, gospodarzom, którzy przyjęli uchodźców pod swój dach, a w szczególności gminnemu przedsiębiorcy panu Dariuszowi Janiszkowi, który od wybuchu wojny pomaga uchodźcom nie tylko na terenie gminy, ale i podczas wyjazdów z zaopatrzeniem na granicę z Ukrainą.
Ks. Marcin Smalec w imieniu całej społeczności parafialnej zapewnił naszych bliźnich z Ukrainy o modlitwie w intencji szybkiego zakończenia działań wojennych w ich kraju, a także o wsparciu i pomocy ze strony mieszkańców gminy, na które zawsze mogą liczyć.


Proszę kliknąć w dowolne zdjęcie, aby otworzyć galerię.
Poruszamy się po niej klikając w odpowiednią strzałkę na bokach zdjęć lub używając strzałek "prawo/lewo" na klawiaturze.


Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy Niedziela Palmowa 2022 z udziałem uchodźców z Ukrainy
Dzisiaj jest


Porządek Mszy Św.

dni powszednie

700, 1700

niedziele i święta

800, 1030, 1130,
1700